Šokis – gyvenimas, moki – sukiesi

Vestuvės mažiausiai turi asocijuotis su skubėjimu. Tai šventė,kurios kiekviena minutė brangi, nes yra išgyvenama, pajaučiama. Jaunųjų šokis – viena iš jautriausių šventės akimirkų. Ji neatsiranda savaime, ji kuriama su šokio mokytojais. Mokytojai turi ką jums pasakyti.

Vestuvinis jaunųjų šokis

Vestuvių šokio mokote drauge su partnere, kodėl ne vienas?

Šokti jaunuosius mokau jau keletą metų. Iš pradžių dirbau vienas, o dabar su Neringa Šatrauskaite, kuri taip pat yra šokėja ir mokytoja. Dviese statyti vestuvinį šokį yra paprasčiau, nes man nereikia galvoti apie merginos partiją, o mano draugei apie tai, ką turi išmokti vyras. Pastebėjome, jog ir poroms, kurios ateina šokti, yra lengviau,kad mes dirbame dviese, nes iškart gali matyti ,pavyzdžiui, kas vyksta įvairių pakėlimų metu – ką veikia vyras, o ką moteris. Turime netgi grupę, skirtą duetiniam šokiui,joje poros gali reguliariai šokti,kad maloniam gyvenimo įvykiui atėjus, jos nepatirtų streso dėl pirmojo šokio. Juk jauniesiems ir taip nemaža rūpesčių. O šokis turi tapti malonumu.

Kokį vestuvių šokį renkasi jaunieji?

Pastaruoju metu matom tendenciją, kad jaunos poros nebenori tradicinio valso. Šią vasarą visos poros, su kuriomis teko dirbti, norėjo šokio ,kuris artimesnis contemporary (šiuolaikiniam) stiliui. Dažniausiai poros renkasi muziką ar dainą, kuri kažką reiškia jiems ar kelia gerus prisiminimus. Nori jausmingo, gražaus šokio. Būna ir labai linksmų pageidavimų, kuomet šokama pagal kelių dainų mix‘ą. Šokis susideda iš kelių dalių – lyriškosios, komiškosios ar dar kitokios.

Vestuvinis jaunųjų šokis

Kokių netikėtų jaunųjų prašymų esate gavę?

Ne visuomet jaunieji nori šokti patys. Kartais kreipiasi,prašydami per vestuves vesti pamoką visiems svečiams ir pamokyti kokio nors lengvo šokio ar tiesiog pajudinti svečius. Būna atvejų ,kai pabroliai ar pamergės sugalvoja nustebinti jaunuosius, atlikdami kokį nors nesudėtingą šokį. Kol kas bent jau man tokių atvejų nėra buvę daug, bet po truputį žmonės darosi laisvesni ir imasi tokios avantiūros. Tai labai maloniai nustebina jaunuosius.

Problemos,sunkinančios Jūsų darbą?

Poros kreipiasi šiek tiek per vėlai. Tuomet tenka kažkaip suktis iš padėties ir gelbėti jaunuosius. Tokiais atvejais tenka išgirsti, jog jauniesiems atrodė, kad šokti yra kur kas lengviau. Sunkumų iškyla, kai pradedama mokytis. Būna ir taip, kad apie šokį prisimenama likus kiek daugiau nei savaitei iki vestuvių. Poros, kurios pradeda mokytis šokio maždaug pora mėnesių iki vestuvių, labai ramiai pasiruošia, nebūna jokio skubėjimo ar nereikalingo streso. Po vieną kartą per savaitę susitikt visiškai pakanka, kad išmoktume gražaus ir taisyklingo pirmojo šokio.

Vestuvinis jaunųjų šokis

Ką patartumėte jauniesiems, kad šokio mokymasis taptų šventės preliudija?

Manau,kad šokio mokydamiesi jaunieji patiria daug gerų emocijų… Todėl pagalvoti apie jį reikia iš anksto,neskubant.Turėjau gerų pavyzdžių,kai,ilgai mokęsi,poros paprašo poros pamokų per savaitę “užtvirtinimui”.Tada darbas smagus ir savalaikis.

O gal jaunieji galėtų išsiversti be šokio? Sunku, laiko trūksta…

Visuomet sakau poroms, kad labai gerai, jog vis tik nusprendė šokti per vestuves. Šis malonus darbas priverčia kitaip vienas į kitą pasižiūrėti. Šokio metu atliekami pakėlimai, prilaikymai. Visą laiką turi jaustis abipusė partnerystė, dėl to per pirmąją pamoką patariu jauniesiems pradėti kalbėtis vienas su kitu apie tai, kaip vienas ar kitas jaučiasi: patogu ar ne, stipriau prilaikyt ar švelniau. Linksmiausia būna, kai poros bando nesusipykti ir gražiai pasikalbėti, išsiaiškinti ,kodėl vienas judesys pavyksta, o kitas ne. Tai išties geras išbandymas! Ir kuo daugiau pora kalbasi, tuo sėkmingesnis būna šokis. Išsiskirdami visuomet palinkime poroms nepamiršti kalbėtis ne tik mokantis šokti, bet ir gyvenant drauge. Kitaip ir nepasakysi – šokis kaip gyvenimas.

Vestuvinis jaunųjų šokis