Kai taurusis metalas ir juvelyro rankos tarnauja dovanų gamybai

Dovanojimas kaip reiškinys tiriamas ne vieno psichologijos mokslininko. Tai ne tik visuomenės pokyčio atspindys, bet ir socialinių ryšių rodomoji. Mokslininkai sutaria, jog dovanodami žmonės siekia pasirūpinti dovanos gavėju, suteikti sau malonumo pojūtį ar išreikšti jausmus, o dovana tampa emocijų, kurias siekiame sukelti artimam žmogui, simboliu. Į Lietuvos monetų kalyklą dovanų ieškotojai užsuka vedini vertės, ilgaamžiškumo ir unikalumo paieškų, kur tiesiai iš menininkų, dailininkų, skulptorių ir juvelyrų rankų ateina iš tauriųjų metalų kuriamas menas. Medaliai, skirti įamžinti ypatingus pasaulinio lygio įvykius, ilgainiui tapo politinių idėjų sklaidos nešėjais, o šiandien tarnauja kiekvienam žmogui, siekiančiam įprasminti ar ypatingai nustebinti artimus žmones bei kolegas. Gryno aukso ar sidabro kūriniai yra ne vienų namų puošmena, o apdovanotiems vadovams ir darbuotojams tarnauja kaip pasididžiavimo simbolis.
 
 
Dažniausiai dovanų ieško žmonės savo asmeninėms, šeimos šventėms: gimus vaikui, krikštynoms, vestuvėms, gimtadienių ar jubiliejų proga. Taip gimė visa kolekcija teminių sidabro medalių, apie kuriuos pasakoja maloniai nustebinti dovanų gavėjai, dalindamiesi jiems išgraviruotomis dedikacijomis ar ypatingomis mintimis. Maloniai nustemba kalėdinių ar velykinių dovanų ieškotojai, radę nuostabius tampo grafiniu spaudos principu dažytus medalius su smulkiausiomis detalėmis, o Jonų, ir Janinų artimieji aikteli pamatę, jog nuo šiol Jonas, gali vadintis tikru Jonu, nes gali gauti Jono vardo medalį. Šiemet mokslo mylėtojai, profesoriai, mokytojai, mokiniai ir studentai jau turi galimybę didžiuotis Mokslo medaliu, kuris įprasmina mokslui paaukotas dienas, nemigos naktis, metus ar net dešimtmečius. Respektabilios dovanos ieškotojai įvertins Žygimanto Augusto, Stepono Batoro ir Zigmanto III Vazos pinigų replikas iš gryno aukso, kurios leidžia parodyti išskirtinę pagarbą verslo partneriui, padėkoti daktarui už išgelbėtą gyvybę ar pakloti pamatą tik susikūrusiai šeimai.
  
Visa tai tik maža dalelė kuriamo grožio, kuris ateina iš slaptos ir uždaros vietos, į kurią nevalia įžengti jokim žmogui iš pašalės. Tačiau, siekis sukurti gožį kiekvienam dovanos gavėjui verčia nuolatos eiti modernėjimo keliu, ieškoti naujų iššūkių. Technologai ir rinkodaros specialistai geria į save pasaulinio lygio patirtį, domisi technikos naujovėmis, inovatyviomis technologijomis, tautų tradicijomis, istorija, menu, kultūra ir viskuo, kas supa dabartinį žmogų, ieškantį modernaus požiūrio į kiekvieną, jam svarbią situaciją, nenutolstantį nuo tvirto tradicinio pagrindo po savo kojomis su nešantį šiek tiek avantiūros tinkamiausiu metu. Kiekviena ieškotojo mintis yra iššūkis komandai. Jos laukia ir yra pasirengę visi šių nuostabių dovanų kūrėjai.
 
 
P.S. Jei Jums trūksta sėkmės, visai netrukus galėsite jos įsigyti su kaupu…
 
UAB „Lietuvos monetų kalykla“

Eigulių g. 4, LT-03150, Vilnius
www.kalykla.lt